do góry

Aktualności

najnowsze informacje

Wakacyjny wypoczynek

Wakacyjny wypoczynek

2018-05-16 19:11:59

Drodzy Rodzice. Gmina Popielów organizuje wypoczynek dla uczniów klas IV-VII. Odpoczynek letni odbędzie się w miejscowości Rzucewo w terminie 23.07.2018-1.08 2018r.

więcej
Festiwal Młodych Odkrywców Sekretów Nauki

Festiwal Młodych Odkrywców Sekretów Nauki

2018-04-30 07:28:56

Festiwal Młodych Odkrywców Sekretów Nauki to podsumowanie działań projektowych, w których udział wzięło wielu uczniów naszej szkoły. W dniu 20

więcej
Mamy laureatów konkursu  PLUSZOWY BOHATER KINOWYCH ANIMACJI

Mamy laureatów konkursu PLUSZOWY BOHATER KINOWYCH ANIMACJI

2018-04-03 21:18:39

Opolskie kino "Helios" zaprosiło uczniów szkół podstawowych z całego województwa opolskiego do udziału w konkursie plastycznym „PLUSZOWY BOHATER KINOWYCH ANIMACJI”. Oczywiście również

więcej
Nasi najmłodsi świetnie bawią się na basenie

Nasi najmłodsi świetnie bawią się na basenie

2018-04-03 21:10:34

Uczniowie klas 1-3 Publicznej Szkoły Podstawowej w Karłowicach świetnie bawili się na basenie w Tułowicach. 

więcej
Stół Wielkanocny i życzenia z Krakovan

Stół Wielkanocny i życzenia z Krakovan

2018-03-26 21:50:54

25 marca szkoła wzięła udział w imprezie " Stół Wielkanocny 2018", która odbyła się w Domu Kultury w Popielowie. Z

więcej
WICEMISTRZOSTWO OPOLSZCZYZNY  PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KARŁOWICACH  W GRZE DWA OGNIE

WICEMISTRZOSTWO OPOLSZCZYZNY PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KARŁOWICACH W GRZE DWA OGNIE

2018-03-25 21:15:53

W dniu 23 marca 2018 r. w sali sportowej w Karłowicach odbył się finał Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych w "Dwa

więcejCechy naszej szkoły

Szkoła to miejsce, w którym spędzamy sporą część naszego życia. To instytucja mająca ogromny wpływ na przyszłość młodych ludzi, kształtująca ich osobowość, rozwijająca zainteresowania i pasje.

Wsparcie i kreatywność

Jesteśmy szkołą nowoczesną, bezpieczną i przyjazną. Pracujemy jako zespół, szanując i wspierając się nawzajem. Uczymy kreatywności, z jednoczesnym naciskiem na odpowiedzialność za własne decyzje.

Poszanowanie tradycji

Nasza szkoła jest zakorzeniona w tradycji lokalnej i narodowej. Kształcimy swoich wychowanków w oparciu o szacunek do drugiego człowieka, poszanowanie systemu wartości, dziedzictwa kulturowego i historycznego.

Najważniejszy jest uczeń

Każdy uczeń w naszej szkole osiąga sukces na miarę swoich możliwości, uczy się żyć w środowisku i dla środowiska. Kształtujemy w uczniach wrażliwość na dobro, prawdę i piękno. Najwyższym dobrem jest dla nas uczeń.

Nasi absolwenci

Absolwent PSP w Karłowicach jest Polakiem umiejącym żyć godnie i poruszać się w otaczającym Go świecie oraz: jest przygotowany do podjęcia nauki na wyższym szczeblu edukacji; czerpie radość z nauki; przestrzega ogólnie przyjętych wartości moralnych; potrafi samodzielnie podejmować decyzje i ponosić ich konsekwencje; potrafi wyrażać i uzasadniać własne zdanie; zgodnie współpracuje z innymi; jest ciekawy świata i wrażliwy na drugiego człowieka;

Aktywna i przyjazna świetlica

Uczniowie mogą korzystać ze świetlicy szkolnej. Jest to czas na rozwijanie ich zainteresowań. Wtedy odbywają się zajęcia plastyczne, różnorodne kółka zainteresowań, zajęcia sportowe, zajęcia rozwijające zdolności manualne oraz ćwiczące pamięć. Na świetlicy jest również czas, by odrobić część zadania domowego. Zajęcia świetlicowe często współgrają z lekcjami tak, by powtórzyć i rozszerzyć omawiany wcześniej materiał. Oczywiście, jest również czas na gry i zabawy.

Szkoła gdzie się dużo dzieje

Rozszerzona oferta dydaktyczna, zajęcia dodatkowe (plastyczne, polonistyczne, matematyczne, historyczne, itd.), urozmaicone zajęcia sportowe (kółko kolarskie, wyjazdy na basen, gry zespołowe, gimnastyka korekcyjna, piłka nożna), wyjścia i wyjazdy (dorobek kulturowy najbliższej okolicy, muzea, teatr, filharmonia; szkolne wycieczki dwudniowe), tradycje oraz szkolne święta i wydarzenia (apele rocznicowe, andrzejki, klasowe wigilie, bal karnawałowy ).


Misja

naszej szkoły

user

Każdego dnia wspólnie pracujemy na sukces naszych uczniów i zadowolenie rodziców, a wskaźnikiem tego jest ich satysfakcja i prestiż naszej szkoły w środowisku. Priorytetem w naszej szkole jest wysoka efektywność kształcenia, przygotowanie do dalszej edukacji, zapewnienie warunków wszechstronnego rozwoju każdego ucznia.BIP Popielów