nasza szkoła nadanie sztandaru patrona nagrody i wyróżnienia
Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy w Popielowie
  Aktualności


W dniu 10 listopada 2017 r.  w Publicznej  Szkole Podstawowej   w Karłowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 Wśród gości honorowych  znaleźli się zaproszeni przez Panią Dyrektor  przedstawiciele  samorządu terytorialnego   z osobą Wójta Gminy Popielów, Pana Dionizego Duszyńskiego, Pana  Jerzego Kupczyka-Przewodniczącego Rady Gminy, Pani  Elżbiety Bazylińskiej - Kierownika Referatu Spraw Obywatelskich i radnych Gminy Popielów w osobach Pana Tadeusza Negrycz-Berezowskiego i Pana Stanisława Szynkowskiego;  środowisk kombatanckich, a szczególnie porucznika w stanie spoczynku, Pana Jana Tokarczyka  oraz innych przedstawicieli środowisk lokalnych.  Poczty sztandarowe ze sztandarami: Publicznej Szkoły Podstawowej imienia ks. Jana Dzierżona w Karłowicach oraz  Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych  w Polsce - Gminnego Koła w Popielowie zaakcentowały wyjątkowość  tego najważniejszego dla serc wszystkich Polaków święta.                                       

W części artystycznej młodzież wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowana została sytuacja polityczna kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniane zostały daty trzech najważniejszych powstań narodowych i  wkład ich uczestników w dzieło walki o wolną i niepodległą Polskę. Uczniowie klasy V  VI i VII  recytowali wiersze  wielkich Polaków  i odśpiewali polskie pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących  o niepodległość państwa polskiego. To Święto sprawia, że  w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących   o wolność i niepodległość ojczyzny. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu  i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj  w wolnej Polsce.

                                                                                                  Maciej Seńkowski

GALERIA


2017-11-17


Górastrzalka
pspkarlowicePubliczna Szkoła Podstawowa w Karłowicach
ul. Kolejowa 9
tel. 77 4697 237
fax. 77 4697 237
psp.karlowice@popielow.pl
pspkarlowice Start  |  psppopielow Mapa Strony  |  psppopielow Kontakt
 
radosna szkoła   szkoła marzeń logo   z wiedzą w przyszłość   fsnt   kapitał ludzki  
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i wykonanie WEBSONAL